Aktywny wypoczynek – Gąski

Gmina Mielno ma na swoim terenie kilka przepięknym letniskowych miejscowości, do których bez wątpienia należą też Gąski. Ta niewielka w gruncie rzeczy wioska, jest znana przede wszystkim z pięknej plaży oraz z latarni morskiej. Goście decydujący się na urlop w Gąskach, przede wszystkim liczą na kameralną atmosferę oraz mniej zatłoczoną plaże niż na przykład w pobliskim Mielnie. I z pewnością wszystko to znajdą tutaj. Ponadto Gąski mogą się pochwalić także bardzo ciekawą ofertą wypoczynku, dla tych którzy chcą spędzić aktywny urlop.

Oczywiście podstawową formą aktywności podczas wczasów nad morzem są kąpiele morskie. Nie tylko wypływają one pozytywnie na kondycję, ale także na zdrowie i samopoczucie. Plaża natomiast, choć kojarzy się przede wszystkim z wylegiwaniem się na kocyku, jest doskonałym miejscem do uprawiania jogi, nordic walkingu oraz do biegania czy spacerowania. Każdy wysiłek na plaży pozytywnie wpływa na drogi oddechowe, a także pozwala dostarczyć do organizmu bardzo ważny pierwiastek – jod, którego często brakuje, szczególnie osobom z południa kraju.

Ruszają plażą w Gąskach na wschód dotrzeć można do urokliwego Sarbinowa, Chłopów lub nawet do Mielna. Spacer do Mielna powinien zająć około 2 godziny, więc jest to wyprawa, na którą z powodzeniem mogą się zdecydować osoby nawet niezbyt wprawione wędrówkach. Ruszając natomiast na zachód, poprzez Pleśnię, Wieniotowo można dojść do Ustronia Morskiego. Czas, jak zajmie nam taki spacer, to około 3 godzin. Oczywiście trasy te można pokonać także na rowerze (wiele obiektów oferujących w Gąskach wczasy i noclegi ma dla swoich gości przygotowane rower, tak więc nie trzeba sprzętu wieźć ze sobą), a wtedy z pewnością ich pokonanie zajmie mniej czasu, który będzie można poświęcić na zwiedzanie ciekawych miejsc, których po drodze znajdziemy całkiem sporo.

Ponadto Gąski znajdują się na trasie Międzynarodowego Szlaku Pieszego, który jest oznaczony na czerwono i stanowi fragment Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego, a także na trasie szlaku rowerowego – EV10 Szlak Wokół Bałtyku, który jest z kolei fragmentem międzynarodowej sieci EuroVelo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *