Aktywny wypoczynek w Niechorzu

Do najpopularniejszych szlaków turystycznych, którymi można się przespacerować w Niechorzu oraz okolicach, zalicza się Szlak Śladami Historii Niechorza. Jest on jednym z najkrótszych, ponieważ rozciąga się na długości zaledwie 2 kilometrów. Jednak można tutaj zobaczyć między innymi dworzec kolei wąskotorowej, zabudowy pochodzące z XVIII wieku, jak i latarnię morską, a nawet Park Miniatur Latarni Morskich.

Kolejnym ciekawym szlakiem jest Szlak jeziora Liwia Łuża [zobacz pod > Liwia Łuża]. Ten z kolei jest nieco dłuższy, ponieważ rozciąga się już na długość około 9 kilometrów. Jednocześnie rozciąga się on od dworca kolei wąskotorowej, przez wioskę Skalno. Następnie możemy oglądać to malownicze jezioro, które znajduje się w nazwie szlaku. Docierając do samej Pogorzelicy, następuje zwrot trasy na Niechorze.

Również bardzo krótkim szlakiem jest czerwony Szlak Śladami Rybołówstwa Morskiego. Trasa rozciąga się na długość zaledwie 4 kilometrów. Jednak warto wspomnieć, że maszerując od Niechorza aż do Pogorzelicy, natrafimy na swojej drodze na Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ciekawym punktem będzie również kanał, przez który można swobodnie się przeprawić przy pomocy mostku.

Ostatnim krótkim szlakiem na terenie Niechorza, jest Wschodni Szlak Łącznikowy, który wyróżnia się kolorem czarnym, jak i tym, że rozciąga się na długość 4 kilometrów. Warto także wspomnieć o tym, że dzięki tej trasie mamy okazję przejść koło słynnej w tym miejscu latarni morskiej. Jednocześnie szlak dobiega do Rewala.

Niechorze jako miejsce wypoczynku na pewno nas nie rozczaruje. Znajdziemy tu liczne obiekty noclegowe [zobacz pod >”noclegi Niechorze meteora”] hostele, pensjonaty, kwatery prywatne czy agroturystyki, które oferują komfortowe miejsca do spania. Każdy na pewno znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *