Atrakcje turystyczne Beskidów dla całej rodziny

Polska jest niewątpliwie państwem o bardzo różnorodnym ukształtowaniu terenu. Rodacy mają zatem do dyspozycji zarówno rozliczne jeziora, dostęp do morza, jak i kilka malowniczych pasm górskich. Jednym z nich są właśnie Beskidy. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, wycieczek pieszych i rowerowych, a także sportów zimowych, mają tutaj do dyspozycji wiele tego typu atrakcji, o każdej porze roku.

 

Oferta noclegowa Beskidów również nie może nikogo zawieść, bo choć królują tutaj gospodarstwa agroturystyczne i kwatery prywatne to znajdą się również bardziej luksusowe noclegi (odszukaj na meteor-turystyka.pl). Jest to region o mocno zakorzenionej tradycji turystycznej. Od wieków przyjezdni z całego kraju upatrują tutaj miejsca swego wypoczynku, gdzie na łonie natury mogą oddać się ucieczce od zgiełku i szarej codzienności.

Szlaki turystyczne Beskidów należą do największych atrakcji tego regionu.To pasmo górskie przyciąga głównie ukształtowaniem terenu, przyrodą, fauną i florą.  W czasie niepogody, kiedy piesze wycieczki są szczególnie utrudnione, do dyspozycji zwiedzających oddano na przykład Geopark Glinka w Ujsołach (odszukaj na wikipedia.org/wiki/Ujso%C5%82y), czy też salę zabaw Figle Migle w Ustroniu, gdzie nudę zażegnają przede wszystkim najmłodsi. Gdy jednak świeci słońce, a widoczność jest lepsza, malownicze krajobrazy można podziwiać na przykład ze szczytu Czantorii, na którą prowadzi wybudowana w drugiej połowie XX wieku kolejka linowa.

Wspomniane wyżej atrakcje, to zaledwie kropla w morzu ofert turystycznych regionu. Parków linowych oraz niespodzianek dla najmłodszych jest tutaj co niemiara. W sezonie zimowym miłośnicy białego szaleństwa mogą się wyszaleć na świetnie przygotowanych trasach zjazdowych. Początkującym może pomóc funkcjonująca szkółka narciarska lub sama wypożyczalnia sprzętu.

Pragnąc odpoczynku w gronie najbliższych warto udać się właśnie w Beskidy. Tutaj zarówno najmłodsi, jak i seniorzy, odetchną od codziennego pośpiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *