Białogóra, czyli aktywny wypoczynek na łonie natury

Białogóra jest to miejscowość położona w województwie pomorskim. Znajduje się na wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego, nad Morzem Bałtyckim. Jest objęta w całości Nadmorskim Obszarem Chronionego Krajobrazu. Ta nadmorska wieś swoją nazwę wzięła od zalesionej wydmy – Białogóra, która znajduje się w pobliżu.

Jest to idealne miejsce dla osób lubiących aktywnie wypoczywać. Znajdziemy tutaj wiele ścieżek rowerowych, jak i pieszych. Zostały również przygotowane szlaki dla osób lubiących nordic walking. Są to piękne tereny, gdzie trasy prowadzą przez rezerwat, parki, a także po plaży. Można wybrać ścieżki łagodne, jak i zaawansowane o trudnych warunkach do pokonania. Każdy rowerzysta, jak i pieszy, może dostosować szlak do swoich możliwości. Większość tras prowadzi do Lubiatowa, Kopalina, Stilo (latarnia morska), Sasina, Dębek, Karwi, gdzie można również zobaczyć piękne tereny, a także wspaniałe miejsca zabytkowe i historyczne. Łączna długość wszystkich tras wynosi około 177 km i wiodą one przez pola, ścieżki leśne, a także drogi asfaltowe. Dużym udogodnieniem dla turystów są liczne miejsca, w których można bez problemu wypożyczyć rower, dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni przywozić swoich sprzętów. Jak sami widzicie nad Bałtykiem można spędzać czas w różnorodny i ciekawy sposób.

Do dyspozycji turystów jest także okazała baza noclegowa. Noclegi Białogóra przygotowała w ośrodkach wczasowych, pensjonatach, kwaterach prywatnych, a także w gospodarstwach agroturystycznych. Wiele z tych obiektów dostępnych jest przez cały rok, więc nie musimy martwić się, że poza sezonem nie znajdziemy miejsca do spania na terenie Białogóry.

źródło: Meteor-Turystyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *