Ciekawe punkty turystyczne na Półwyspie Helskim

Udając się na wakacje nie zapominajmy o tym, aby aktywnie spędzać czas. Półwysep Helski pozwala nam na to w idealny sposób. Zanim wybierzemy dogodny dla nas nocleg na Półwyspie Helskim (tu więcej o noclegach: ➯meteor-turystyka.pl), sprawdźmy gdzie znajdują się interesujące nas atrakcje. Rozbudowane opcje noclegowe pozwalają nam na zarezerwowanie pokoju blisko wielu ciekawych miejsc, wedle naszych preferencji noclegowych .

W skład Półwyspu Helskiego, a dokładniej Mierzei Helskiej, wchodzi kilka miejscowości. Jest to Hel, Jastarnia, Jurata, Chałupy, Kuźnica oraz Władysławowo. Zwiedzając te miejscowości nie powinniśmy się nudzić, ponieważ każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. We Władysławowie, oprócz wielu strzeżonych kąpielisk, znajduje się także Lunapark Sowiński. Wesołe miasteczko powstało w roku 1997. Jest to miejsce, w którym bawić będą się świetnie dzieci, jak i dorośli. Z bogatego wachlarza atrakcji mogą wybierać także najmłodsi. Na nich czekają tutaj pływające łabędzie, odwrócony dom albo dla trochę starszych Park Linowy. Będzie można tam sprawdzić swoje zdolności co do wspinaczek. Dla dorosłych znajdą się tutaj także ekstremalne rozrywki. Na pewno jedną z nich jest kolejka górska ‚Tajfun’ oraz atrakcje, które kryją się pod nazwami ‚Condor’, ‚Top Spin’ oraz ‚Splash Shake’. Jest tutaj także do zwiedzania pałac śmiechu oraz zamek grozy. Dla szukających wrażeń jest tor gokartowy oraz przejażdżka quadem. Wesołe miasteczko znajduje się na ulicy generała Hallera. W miesiącach lipiec oraz sierpień otwarte jest w godzinach 11:00-22:00, a ceny biletów do atrakcji mieszczą się w przedziale od 6 do 12 złotych.

Hel jest głównie kojarzony ze znajdującym się tutaj Fokarium. Stanowi ono część Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym celem jest odtworzenie oraz ochrona kolonii fok. Największą atrakcją jest karmienie fok, które odbywa się o 11:00 oraz 14:00. Warto udać się wcześniej, aby zając miejsce z dobrym widokiem, ponieważ na karmienie zawsze przybywają tłumy. Karmienie trwa kwadrans. Kolejną atrakcje na Helu jest latarnia morska wybudowana w roku 1942. Pierwsza powstała w 1826 roku, natomiast została wysadzona przez naszych saperów, aby przeszkodzić niemieckiej artylerii. Wyremontowana w 2001 roku latarnia ma wysokość 41,50 metrów. W sezonie letnim jest udostępniona do odwiedzania dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *