Czym oczaruje nas Chmielno?

Magiczna, nietypowa i urzekająca miejscowość, jaką na pewno powinniście wpisać na listę celów do zobaczenia w Polsce podczas wakacji to Chmielno. Duża wieś turystyczna położona na Kaszubach, w województwie pomorskim, nazywa z racji swojej oryginalności i wyjątkowości „Perełką Pomorza”. Warto wiedzieć, że pochodzenie jej nazwy już od dawna próbuje się wyjaśnić na wszelkie możliwe sposoby i poniekąd dlatego z wsią tą związanych jest kilka ciekawych, interesujących legend.

Miejsca kwaterunkowe nie należą tu do tak bardzo obleganych, jak te w górach lub nad samym morzem, ale również warto zainteresować się noclegami z pewnym wyprzedzeniem. Baza noclegowa rozwija się z roku na rok, podobnie jak jej jakość i w tym momencie możemy już wypracować świetny kompromis pomiędzy jakością a ceną.

Ze względu na to, że Chmielno leży w samym Kaszubskim Parku Krajobrazowym, spodziewać możemy się tutaj jako głównej atrakcji niesamowitych okoliczności przyrody. I tak jest w rzeczywistości – Chmielno otoczone jest wieloma uroczymi jeziorami, nad które warto się wybrać, żeby odpocząć od zgiełku, chaosu i hałasu wielkich miast, jeżeli na co dzień musimy przebywać w takim, a nie innym środowisku. Przepiękne widoki z pewnością staną się wyjątkową inspiracją dla wielu fotografów, niezależnie od tego, czy zajmować się tym będą amatorsko, czy profesjonalnie. Przede wszystkim warto jest wybrać się w teren na własną rękę, praktycznie o każdej porze dnia, a nawet nocy. Wielu osobom udało się stworzyć tutaj fotograficzne arcydzieła, bo warunki do tego są naprawdę znakomite.

Na miejscu tej uroczej miejscowości szybko przekonamy się, że jest jedna gałąź przemysłu, która skutecznie dominuje wszystkie inne i jest również sama w sobie atrakcją turystyczną. Mowa tu oczywiście o przemyśle ceramicznym. Zakłady prowadzone są przez te same rodziny już od wielu pokoleń, wielu wieków. Przy odrobinie szczęścia uda nam się załapać na lekcje pokazowe, a może nawet na same warsztaty, na których będziemy mogli zgłębić tę niesamowitą wiedzę.

Chmielno to miasto o wielu aspektach, wielu twarzach. Możemy poznać je w zasadzie z wielu różnych perspektyw. Po pierwsze, krajobrazy, po drugie, kultura kaszubska. Po trzecie, legendy i tutejsze wierzenia. Nikt, kto trafi do tego uroczego zakątka, nie poczuje się rozczarowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *