Kłodzko – przyjedź, zobacz, poczuj

W województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej u podnóża Gór Bardzkich, pasam górskiego w Sudetach leży malownicze pełne tajemnic miasto- Kłodzko. Jego historia sięga odległych czasów, a pierwsze wzmianki można odnaleźć z 981 roku. Przeglądając dzieje miejscowości, można zauważyć że byłą burzliwa- wojny o Kłodzko trwały między Polską a Czechami, miejscowość trafiła do państwa Czeskiego, a także była pod władzami Niemiec. Ostatecznie Kłodzko znalazło się w granicach Polski.

Miejscowość typowo wypoczynkowa i turystyczna, która rozwinęła się na wysokości około 290-370 metrów. Miasto jest położone w okolicy wielu innych ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Otoczenie, klimat jaki panuje w tym regionie sprzyja odpoczynkowi, regeneracji i spędzaniu aktywnie czasu na stokach górskich albo wędrówkach pieszych bądź rowerowych. Flora w Kłodzku i okolicach została zdominowana przez rolnictwo, ale można tu zobaczyć pomniki przyrody, np. 400-letni cis na Jurandowie. W mieście większe zespoły drzew na Owczej Górze i Fortecznej Górze. Warto zobaczyć parki na terenie byłej fosy oraz murów obronnych które powstały na terenie Kłodzka, a także odwiedzić Twierdze Kłodzką, gdzie w sierpniu organizowane są Dni Twierdzy Kłodzkiej, podczas której można między innymi zobaczyć rekonstrukcje bitwy. A oprócz tego warto wybrać się do oddalonych o ponad 20 km Wambierzyc, gdzie największą atrakcją jest Ruchoma Szopka.

Wracając do samej miejscowości jaką jest Kłodzko trzeba ująć bogatą bazę noclegową, hotele, schroniska, pokoje gościnne, gdzie każdy turysta znajdzie coś dla siebie na meteor-turystyka.pl. Ceny w Kłodzku mogą wydawać się dosyć wysokie, jednakże są one uwarunkowane standardami jakie oferują nam właściciele miejsca noclegu. Śniadanie w cenie, dostęp do telewizji, internetu, miejsca parkingowe, biblioteki, miejsca na ogniska i wiele innych udogodnień to szeroka baza dostępna dla turystów. Kłodzko sprzyja również aktywnemu wypoczynkowi, szlaki górskie rowerowe dostępne dla wypoczywających tam (czerwony, niebieski, żółty, zielony, czarny), a także boiska, korty tenisowe, przystań kajakowa, a także żółty szlak turystyczny w kierunku Góry Kłodzkiej. Warto wybrać się do tego miasta nie tylko w okresie wakacji lub przerwy zimowej, a także podczas imprez, takich jak między innymi Dni Kłodzka, Open Summer Festival. Kłodzko – miasto tajemnicze, pełne historii, zabytków i ciekawe okolice. Tego nie da się opisać. Trzeba tu przybyć i zobaczyć to na własne oczy, poczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *