Krościenko nad Dunajcem – miejsce dla wymagających

Atrakcyjnym miejscem turystycznym na terenie południowej części Małopolski, zlokalizowanym w powiecie nowotarskim, będącym doskonałym punktem wypadowym w Pieniny, pobliskie Gorce lub Beskid Sądecki, jest Krościenko nad Dunajcem. Wraz z okolicznymi miejscowościami od strony południowej graniczą z Pienińskim Parkiem Narodowym, a położenie w masywie Trzech Koron i Sokolicy w tzw. części Pienin – Pieninkach, jednocześnie na Szlaku Architektury Drewnianej i Małopolskim Szlaku Papieskim, czynią to miejsce ciekawym krajobrazowo, przyrodniczo, kulturowo.

Walory klimatyczne – źródła mineralne, walory widokowe gór – poszarpane szczyty, ostre turnie, przepaściste ściany, wznoszących się pasm nad doliną Dunajca są idealną zachętą, by turyści, lubiący górskie wycieczki, odnaleźli nocleg w pokaźnej bazie Meteora i wybrali Krościenko na aktywny wypoczynek i poznawanie Pienin.

Krościenko nad Dunajcem z idealną bazą noclegową i kompleksem pobliskich, dobrze przygotowanych ośrodków narciarskich to miejsce idealne także zimą. Dla amatorów zimowego szusowania pobliska Stajkowa w Krościenku będzie terenem doskonałym dla początkujących narciarzy. Natomiast położone w odległości kilku kilometrów od miejscowości liczne stacje narciarskie, między innymi: Palenica w Szczawnicy, Jaworki-Homole, Polana Sosny w Niedzicy, Czorsztyn Ski czy Słowacka Bachledova Dolina, to ośrodki nie tylko dla początkujących, ale i wyczynowych narciarzy, którzy odnajdą tam sportowy relaks na przygotowanej bez zarzutu infrastrukturze.

Decydując się na pobyt, wybierając ofertę bazy noclegowej Krościenka, możemy aktywnie spędzać czas przez cały rok. Zimą jest to miejsce idealne, by w czasie urlopu, świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra zdecydować się na odpoczynek w Pieninach. Natomiast latem Krościenko to tereny do sielankowych spacerów, wycieczek górskich i rowerowych trasami wzdłuż przełomu Dunajca. Sąsiedztwo pobliskiej Szczawnicy zachęca, by tzw. pienińską drogą wybrać się na stronę słowacką do pobliskiego Czerwonego Klasztoru. Trasa o długości około 6 km, rozpoczynająca się w Szczawnicy Leśnicy, jest do pokonania pieszo lub rowerem (wypożyczalnie sprzętu dostępne są na terenie Krościenka i w Szczawnicy) i jest atrakcją, która pozwoli poznać rejon Pienin od przeciwnej strony brzegu rzeki Dunajec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *