Magia polskich gór – wakacje w Rytrze

Rytro to duża wieś, bo liczy ponad 2 tysiące mieszkańców. Położona jest w województwie małopolskim, u podnóża Beskidu Sądeckiego, w malowniczej Dolnie Popradu. Największym miastem położonym w pobliżu jest oddalony o klika kilometrów Nowy Sącz. Warto też wspomnieć, że Rytro od granicy słowackiej dzieli niewielka odległość, bo zaledwie kilkanaście kilometrów od głównej drogi, prowadzącej na Słowację. Ponadto, w pobliżu znajduje się Pieniński Park Narodowy. Dużo by pisać o jego magii i niepowtarzalnych rzeźbach krasowych, będących dziełem nie człowieka, lecz matki natury.

Oczywiście należy też wspomnieć o noclegach. Baza noclegowa w Rytrze jest bardzo dobrze rozwinięta w taki sposób, że nie niszy piękna Beskidu Sądeckiego. Warto zdecydować się na pokój gościnny w jednym z miejscowych domów. To z pewnością tanie rozwiązanie noclegowe, ale bardzo przytulne i rodzinne. Polecamy każdemu, zatopienie się w fantastyczny świat polskich gór.

Po stronie słowackiej można zobaczyć zdecydowanie większą część tego parku. Co można tutaj robić? Przede wszystkim odpoczywać! Myślę, że wylegiwanie na szczycie jednej z gór lub u jej podnóża jest zdecydowanie milsze niż to na kanapie przed telewizorem. Jak już wspominałem na początku Rytro może zaoferować coś dla ducha i ciała. Aktywnemu spędzaniu czasu sprzyja najbliższa okolica, która jest stworzona do górskich wycieczek, ale jeszcze większą miłością obdarzą ją miłośnicy samotnych spacerów, z kijem w ręku i plecakiem na plecach. Te tereny kryją w sobie nie tylko prawdę, ale urok i magię, której nigdy nie zrozumiecie, dopóki nie odwiedzicie takiego miejsca, gdzie to przyroda jest największą atrakcją, niezniszczoną przez człowieka. Oby tak pozostało na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *