Płomienne ptaki Hasiora w Koszalinie

Wycieczki do Koszalina zawsze cieszą się dużym uznaniem, gdyż jest to miejsce ciekawe pod kątem turystycznym nie tylko dla turystów z Polski, ale z różnych zakątków świata. Noclegi w Koszalinie kojarzą się z wysoką klasą, dlatego ludzie chętnie wybierają to miasto za cel swojego urlopu, gdzie można naprawdę przyjemnie wypocząć i trochę pozwiedzać.

W Koszalinie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim Płomienne ptaki Hasiora. Jest to monumentalny pomnik, który składa się z wielu elementów. Stoją one na wzgórzu, dzięki czemu są doskonale widoczne dla przyjeżdżających turystów. Są to konstrukcje metalowe, które przypominają skrzydła ptaków, rydwany oraz pługi. Posiadają one dużą wartość artystyczną oraz estetyczną, dlatego cieszą się tak dużym uznaniem ze strony nie tylko polskich, ale i zagranicznych turystów. Twórcą tego pomnika jest Władysław Hasior, dlatego w nazwie użyto jego nazwiska, aby upamiętnić jego dokonania. Rzeźby te są kojarzone z symbolem Koszalina, liczą one sobie już ponad 30 lat, ale są zadbane. Rzeźby te wykonane są w formie surrealistycznej, dlatego wszyscy fanatycy sztuki i rzeźby na pewno będą nimi zachwyceni. Jest to doskonała atrakcja turystyczna zarówno dla młodych, jak i tych nieco starszych osób, więc warto zarezerwować na wakacje noclegi w Koszalinie. Bardzo ciekawe jest to, iż te płomienne ptaki naprawdę płoną przy okazji ważnych uroczystości, dlatego jest to niezwykle widowiskowa atrakcja, która zachwyca oczy turystów. Każda zainteresowana osoba może je sobie obejrzeć z bliskiej odległości, jeśli tylko ma na to ochotę. Pomnik wykonany jest w kolorach błękitnym i czerwonym, doskonale prezentuje się wśród bardzo ciekawej przestrzeni, gdzie można przy okazji pospacerować i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Decydując się na wizytę w Koszalinie warto odwiedzić Płomienne ptaki Hasiora, gdyż może to być jedyna taka okazja w życiu. Ludzie są zachwyceni tą atrakcją turystyczną, ponieważ wpływa ona na wyobraźnię ludzką i cieszy oczy nie tylko okolicznych mieszkańców. Rzeźba jest odrestaurowana, dlatego cały czas prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, warto się przy niej zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *