Rozrywki dla osób aktywnych w Karwi

Wbrew obiegowym opiniom wypoczynek nad morzem to nie tylko leniuchowanie na plaży. Także osoby aktywne nie powinny być rozczarowane pobytem w Karwi. Ta niewielka wieś w bliskim sąsiedztwie Władysławowa to miejsce, gdzie każdy może liczyć na ciekawe rozrywki. Osoby aktywne nie będą rozczarowane pobytem w tej malowniczej nadmorskiej miejscowości. Standardowo można zawsze wybrać się na romantyczny spacer nad brzegiem morza. Piękne widoki, malownicze wydmy, mewy itd. – to wszystko sprawia, że długi spacer po plaży może być ogromną przyjemnością. To samo zresztą tyczy się i biegania – nie ma przecież powodu, aby na urlop nie zabrać ze sobą butów do biegania. Poranny jogging na plaży na pewno dostarczy nam wiele radości. Zachwyceni pobytem w Karwi powinni być wszyscy wielbiciele nordic walkingu. Na terenie samej Karwi oraz pobliskiej Jastrzębiej Góry wytyczono specjalne trasy do uprawiania popularnego nordic walkingu (zobacz więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_walking). W tej chwili mamy do dyspozycji 32 km tras o różnym stopniu trudności. Początkujący mogą zdecydować się na trasę zieloną, która zaczyna się przy Bulwarze Nadmorskim w Jastrzębiej Górze. Osoby preferujące trudniejsze trasy mogą zdecydować się na trasę czerwoną, która jest prawie dwa razy dłuższa niż zielona. Dostępna jest także relatywnie trudna trasa czarna, która prowadzi w Karwi do jednej z nadmorskich wydm, a następnie biegnie poprzez ujście Czarnej Wody.

Również wielbiciele jeździectwa nie powinni być rozczarowani pobytem w Karwi. W zależności od swojego doświadczenia w jeździe konnej można zdecydować się albo na przejazd w terenie, także i po plaży, albo na przejazd po maneżu. W grę wchodzą również przejażdżki kucem, które powinny szczególnie przypaść do gustu dzieciom. Można także wynająć bryczkę.

Nie zapominajmy o tym, że nie tak daleko od Karwi znajduje się Mierzeja Helska. Ten wąski pas lądu to miejsce, gdzie można spróbować różnych sportów wodnych. Nie chodzi tylko o pływanie w morzu. Żeglowanie, windsurfing, pływanie kajakiem, skuterem wodnym itd. – wielbiciele sportów wodnych na pewno będą zachwyceni. Oczywiście, jeśli już planujemy urlop w Karwi w pobliżu Władysławowa, dobrze byłoby odpowiednio wcześniej zadbać o odpowiednie miejsce do spania (propozycje noclegu: ) . Z reguły z pomocą baz noclegowych można szybko i bezproblemowo dokonać rezerwacji pokoju w ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie albo w atrakcyjnej kwaterze prywatnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *