Wakacje z dziećmi – Kąty Rybackie

Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego jest wiele atrakcyjnych miejscowości, które oferują mnóstwo zajęć dla dzieci i ich rodziców. Czego potrzebują rodziny z dziećmi? Oczywiście ciszy, spokoju i atrakcji, tak, aby urozmaicić czas dzieciom, które ciągle „chorują” na nudę. Co w tej kwestii oferują nam Kąty Rybackie?

Sama miejscowość zachęca ciszą, spokojem oraz pięknem natury, dostępnością do morza oraz do Zalewu Wiślanego. Dzieci na pewno będą zachwycone możliwością rejsu po zalewie, statek Krystyna odpływa z portu rybackiego w rejs, który trwa 45 minut. Przy okazji, aby nasze pociechy mogły bliżej poznać życie rybaka, możemy odwiedzić Muzeum Szkutnictwa Zalewu Wiślanego – zgromadzone są tam przedmioty związane z morzem i połowami, starsze dzieci z pewnością też skorzystają z nauki wiązania węzła marynarskiego. Latem odbywają się tu również Dni Rybaka, święto poświęcone kulturze rybackiej.

Kąty Rybackie znajdują się na początku Mierzei Wiślanej i są świetnym miejscem na bazę noclegową, jednak warto wybrać się na wycieczkę w głąb Mierzei, przyniesie ona wiele niezapomnianych wspomnień dzieciom oraz radosnych chwil dla rodziców. Porzucając przez chwilę Kąty Rybackie, możemy się wybrać do Stegny około 11 km dalej, tam znajdziemy dla naszych pociech park linowy, który gwarantuje świetną zabawę na wysokości. Wspinaczki, zjeżdżanie po linie, to wszystko jest dostępne w różnych poziomach trudności, dopasowane do odpowiedniego wieku. W tej samej miejscowości znajdziemy również Mini Zoo na farmie Jantar. Dzieci mogą poznać życie zwierząt, podejrzeć kolorowe kury, strusie, osły, króliki kozy, a jeśli zapragną, mogą skorzystać z możliwości przejażdżki konnej. Dodatkową atrakcją jest Świat RC, znajdują się tam budynki w skali 1:14 oraz pojazdy zdalnie sterowane, to świetna zabawa dla całej rodziny.

Pobyt tutaj [informacje : noclegi Kąty Rybackie] są świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, z jednej strony ciche i spokojne miejsce, które gwarantuje odpoczynek. Piękna piaszczysta plaża doskonała dla dzieci oraz możliwość spacerów czy wycieczek rowerowych po sosnowych lasach. Z drugiej zaś strony, okolica daje wiele rozrywki i atrakcji, dzięki którym można urozmaicić czas dzieciom na wakacjach. Dlatego też Kąty Rybackie są miejscem dającym zarazem spokój, jak i rozrywkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *