Wyjazd do Rabki-Zdroju w trosce o zdrowie i urodę

Wyjazdy wakacyjne oprócz standardowego odpoczynku mogą mieć także cel zdrowotny i upiększający. Osoby zabiegane w ciągu roku mogą nie mieć czasu na wizytę w SPA lub w gabinecie kosmetycznym, a na kilka miesięcy przed urlopem zauważają swoje nadprogramowe kilogramy. Pół biedy, jeśli jest to raptem kilka kilogramów, które pojawiły się podczas zimy. Gorzej jeśli nadwaga przemieniła się już w otyłość – w tym przypadku trzeba poddać się bardziej radykalnym działaniom, najlepiej pod okiem specjalistów, którzy opracują indywidualny program żywieniowy i dobiorą najskuteczniejszą aktywność fizyczną.

Trzeba mieć świadomość, że otyłość jest chorobą i to wpisaną na listę chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Tego stanu rzeczy nie zmieni fakt, że branża plus size usiłuje przekonać ludzi, że otyłość może być fajna. Otyłość trzeba leczyć. Gdzie najlepiej jest podjąć się leczenia?

Z pomocą przychodzi uzdrowisko, jakim jest Rabka-Zdrój. Jest to miasto o charakterze uzdrowiskowym, które leży nad licznymi potokami na wysokości 500 – 560 metrów n. p.m. w Kotlinie Rabczańskiej. Jest to prawdziwa perła województwa małopolskiego. O zaletach jej wód pisał Jan Długosz w XIII wieku. Solanki z grupy jodkowo – chlorkowo – sodowo – bromkowych zostały określone przez kronikarza jako „Sal in Rabschyca”. Świadczy to o tym, że najprawdopodobniej Cystersi doceniali ich lecznicze właściwości.

Rabka-Zdrój to uzdrowisko znane głównie z leczenia dzieci, jest nazywane „Miastem Dzieci Świata”. Dla dzieci ma przygotowane wiele atrakcji, chociażby takich jak witający przyjezdnych pomnik Świętego Mikołaja, który ma swoje miejsce przy stacji PKP. Miasto to oaza przyrody – tutejszy klimat służy odzyskiwaniu sił witalnych, a także kontaktowi z naturą, który można rozwijać poprzez liczne spacery czy wędrówki szlakami o różnych poziomach trudności, ale pozwalającymi na dogłębne poznawanie i podziwianie uroków okolicy. W mieście znajduje się Park Zdrojowy, w którym jest Pijalnia Wód Mineralnych oraz tężnia solankowa.

Warto również sprawdzić noclegi Rabki. Uzdrowisko dysponuje rozmaitymi ofertami pobytowymi, które umożliwiają korzystanie z licznych zabiegów i konsultacji w sanatoriach czy w ośrodkach SPA. Pobyt w Rabce-Zdrój to wspaniała okazja do zatroszczenia się o swój wygląd i prawidłową masę ciała. Przyjeżdżając na własną rękę trzeba się liczyć z koniecznością opłacania wszelkich zabiegów czy diet, ale zadbane i zdrowe ciało jest najważniejsze i będzie nam służyć przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *